Skip to main content
Jak wygląda leczenie stulejki?

Stulejka – Czym się charakteryzuje i jak przebiega jej leczenie?

Stulejka to jedno z najczęściej występujących męskich schorzeń natury urologicznej, które może mieć charakter wrodzony lub nabyty. Jest to złożony i bardzo wstydliwy problem, który wpływa nie tylko na zdrowie mężczyzny, ale również na jego samoocenę i kontakty intymne. Czym charakteryzuje się ta choroba? Jak wygląda leczenie stulejki?

Czym jest stulejka?

Stulejka jest schorzeniem, które charakteryzuje się zwężeniem napletka uniemożliwiającym swobodne zsuwanie go poza żołądź prącia. Wyróżniamy dwa rodzaje stulejki:

  • Stulejkę wrodzoną występująca u chłopców do lat 3, która zanika samoistnie, dlatego leczenie stulejki wrodzonej nie jest raczej praktykowane.
  • Stulejkę nabytą spotykaną u mężczyzn w każdym wieku, która wymaga leczenie w postaci operacji stulejki.

Jakie rodzaje stulejki wyróżniamy?

Wśród stulejek można wyróżnić te całkowite oraz niepełne. W pierwszym przypadku napletek jest tak ciasny, że zsuwanie go poza żołądź jest całkowicie niemożliwe. Z kolei w stulejce niepełnej jest to możliwe tylko częściowo, najczęściej, gdy członek znajduje się w stanie wzwodu. Oba te problemy mogą powodować dyskomfort oraz ból, dlatego ich wystąpienie należy jak najszybciej skonsultować z lekarzem urologiem.

Jak przebiega leczenie stulejki?

Jak przebiega leczenie stulejki?

Leczenie stulejki wrodzonej polega głównie na stosowaniu metod chirurgicznych. Jedną z nich jest operacja stulejki, która polega na poszerzeniu napletka poprzez odpowiednie nacięcie. Taki zabieg stulejki jest całkowicie bezpieczny i małoinwazyjny, a przy tym daje bardzo dobre i szybkie efekty. Innym sposobem leczenia stulejki jest obrzezanie, czyli częściowe lub całkowite usunięcie napletka. Ten rodzaj operacji stulejki daje mężczyźnie pewność, że problem nie powróci, dlatego jest jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *